Nemunu - į Baltiją, uraganu - į teisingą valstybės valdymą!!!

Remigijaus Žemaitaičio kalba

Kiekvienas iš mūsų, esančių šioje salėje turime savo minčių apie partiją, jos veiklos ir dabartinės situaciją vertinimą valdžioje, Lietuvoje ir Pasaulyje. Manau, jog šis tarybos posėdis yra geriausia proga atviram ir nuoširdžiam bendraminčių pokalbiui apie svarbiausius dalykus, kurie gali lemti mūsų organizacijos ateitį, kritiškam požiūriui į tai, ką padarėme arba kodėl pasiekti tiksli bus vertinami ateis kartų. Tačiau esu įsitikinęs, jog mes neturėtume pernelyg įsijautę kapstytis praeityje ir ieškoti detalių būtajame kartiniame laike.

7/29/20243 min read

Turime nusiteikti ateities kūrybai ir ateities projektams, kuriuos mūsų partija yra pajėgi siūlyti Lietuvai.

Būtent šia prasme, norėčiau atsiremti į mūsų partijos Seimo rinkimų programą, kurioje sakome:

„Nemuno aušra virš Lietuvos. Tai, ką ir kaip padarysime šiandien ir rytoj, bus svarbu po metų ir dešimtmečių.

Tautai, Tėvynei. Žmogui. Lietuvai,

1948 aisiais metais, Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė istorinį aktą, pradėjusį žmogaus teisių erą, - Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją.

Tačiau Lietuva tada negalėjo balsuoti ir išreikšti pagarbos žmogaus teisėms kartu su laisvojo pasaulio delegatais. Ji buvo jau okupuota ir aneksuota.

Tik praėjus vieneriems metams po kovo 11 - osios Nepriklausomos Valstybės atkūrimo,įsipareigojimas laikytis Visuotinės Žmogaus Teisių Deklaracijos galėjo būti patvirtintas 1991 metų kovo 12 dienos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo nutarimu dėl Lietuvos Respublikos prisijungimo prie Tarptautinės Žmogaus Teisių Chartijos.

Visuotinėje Žmogaus Teisių Deklaracijoje teigiama,

„visiems žmonėms būdingo prigimtinio orumo ir lygių bei neatimamų teisių pripažinimas yra laisvės, teisingumo ir taikos pasaulyje pagrindas“,

kad „visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis“,

kad „jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas kito atžvilgiu kaip broliai“,

kad visi žmonės be jokios diskriminacijos gali naudotis Visuotinėje Žmogaus Teisių Deklaracijoje paskelbtomis teisėmis ir laisvėmis, įskaitant teisę į gyvybę, laisvę ir asmens neliečiamybę, saviraiškos laisvę, taip pat teisę tiesiogiai ir per laisvai išrinktus atstovus dalyvauti valdant savo valstybę.

Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį, gerbiamieji kolegos, jog pastaroji teisė yra demokratinės valdymo formos pagrindas, išsamiau atskleistas Visuotinės Žmogaus Teisių Deklaracijos 21 straipsnio 3 dalyje:

„Žmonių valia yra valstybės valdžios pagrindas; ši valia išreiškiama periodiškuose ir teisinguose rinkimuose, rengiamuose remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise ir vykdomuose slaptu balsavimu arba lygiaverte laisvo balsavimo tvarka“.

Pasinaudodamas šio aukščiausio partijos forumo mandatu, kaip esamas partijos pirmininkas norėčiau dar kartą nuoširdžiai padėkoti rinkimų štabui, visiems mano rinkėjams, kurie už mane balsavo PREZIDENTO RINKIMUOSE ir turiu vilties, kad jie balsuos už mus rudenį. Taip pat tariu „ačiū“visiems rinkimų dalyviams: organizatoriams, rinkimų komisijų nariams ir talkininkams, vienmandatininkams ir partijos sąrašo nariams daugiamandatėje apygardoje.

Dėkoju Jums, mielieji, kurie esate čia ir visiems, bendražygiams, kurie negalėjo atvykti.

Tačiau rinkimai ateina ir praeina, o problemos lieka, politinė realybė pateikia naujų iššūkių ir klausimų, į kuriuos turime sugebėti rasti teisingus atsakymus.

Kaip mes suprantame savo sakyčiau, misiją Lietuvos politikos lauke?

Kodėl kartais klaidžiojame tarp pasirinkimų, netikrų vertybių ir klaidingų sprendimų labirintuose?

Ar gali būti mūsuose daugiau politikos, kurią suprantu kaip valstybės valdymo meną, o ne išskirtiniam elitui skirtą eksperimentinį užsiėmimą.

Tik tardamiesi su tauta galime Tėvynėje užtikrinti geriausias sąlygas žmogui tobulėti, kurti asmeninę gerovę, siekti bendrumo pilnatvės.

Šiandien norėčiau pabrėžti keletą esminių principų, kuriuos turime iš naujo apmąstyti stiprindami mūsų partijos idėjinius ir organizacinius pagrindus.

Pirmiausiai esu įsitikinęs, kad „ žmogaus orumo apsauga yra pagrindinė politinės bendruomenės pareiga ir jos veiklos veiksnys“. Žmogaus orumas yra pagrindinių asmens teisių pagrindas.

Tik laisvas žmogus gali efektyviai kovoti už savo, savo šeimos, artimų žmonių ir bendruomenių, kurioms jis priklauso, įskaitant ir nacionalinę bendruomenę, gerovę.

Žmogaus gyvenimas tik tuomet yra pilnavertis, jei jis priklauso vienai ar kitai bendruomenei, kuri jam suteikia tiek teisių, tiek nustato pareigas. Mums nepriimtina individo laisvių ir bendruomenės teisių priešprieša. Žmogaus laisvė yra susijusi su solidarumu, kuris yra kiekvienos bendruomenės pagrindas. Savo ruožtu solidarumas yra glaudžiai susijęs su teisingumu ir lygybe.

Būtent tai šiandien mus turėtų atskirti nuo liberalų ideologijos ir padėti nubrėžti originalias politikos gaires.

Mielieji,

Mes esame nacionalinė partija, o ne konformistiškas politinių oportunistų ar konformistų susivienijimas.

Perfrazuodamas lenkų „Teisės ir teisingumo“ programos teiginius, norėčiau pasakyti, jog „verta puoselėti savo vertybes.“ Verta būti lietuviu, priklausyti mūsų tautinei bendruomenei. Verta, kad ji ir toliau egzistuotų, turėtų savo valstybę. Suvereni, demokratinė, teisinė valstybė, bet sykiu gerai veikianti valstybė.

Lietuva turi būti nacionalinė valstybė, kurioje įtvirtinta parlamentinė demokratija, klesti tautiškumas, kuriama sąžininga, dora ir laiminga visuomenė, puoselėjanti pilietiškumą, moralines vertybes ir atvirumą pažangai.

Iš tiesų verta gyventi ir dirbti savo šaliai.

Verta stiprinti mūsų partijos solidarumą, verta siekti aukštesnių tikslų, atnaujinti mūsų gretas, pritraukti naujų, jaunų ir patyrusių žmonių į mūsų veiklos barus, pakelti skyrius.

Pradėkime tai šiandien!

TIK DIRBDAMI KARTU SPALIO 13 -ąją dieną mes galime pasiūlyti aiškiais tikslais ir Konstitucija grįstą politinę darbotvarkę.

Ar mums tai pavyks, viskas priklausys, kaip sugebėsime laikytis savo programinių tikslų.

Ne ledai už 0,14 eur, 200 eurų pensininkas, parduotas IGNITIS, Monikutės foxpėjus, blaškymasis tarp partijų, prekybos savo EGO, kad gautum aukštesnę vietą sąraše, ar atsisakyti sudaryti komisijas, vardan to, kad gautum pinigėlių iš valdžios, o žmonėm viešai sakyti, tyčia sugriovėme komisijos sudarymą, nes kita partija gaus daugiau reitingų, ar Vilniuje statomas žydų atminties muziejus kuria valstybę, o visuomenė.

Visiems mums noriu palinkėti, kad spalio 13 -ą dieną Nemuno aušros komanda taptu ta bendruomene, kuri gautų pasitikėjimą žmonių.